Zásah hasičů

Požár v Jinočanech u Prahy poničil tři dodávky a dům, škoda za 3 miliony

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 16.1. 2020 02:22
Téma:

V průmyslovém areálu v Jinočanech u Prahy vypukl v noci na čtvrtek požár. Oheň zachvátil nákladní vozidla odstavená na parkovišti, přičemž tři dodávky vážně poničil. Předběžná škoda byla odhadnuta nejmíň na 3 miliony korun.

Hořet začalo kolem půl jedenácté večer. Zásah hasičům zpočátku komplikoval fakt, že dodávky byly odstavené na oploceném pozemku a první hasiči se k požáru museli dostat přes plot. Podle informací HZS Středočeského kraje zveřejněných na jeho twitterovém účtu byly k hašení nasazeny celkem tři C proudy. Kvůli hustému kouři, který byl viditelný na stovky metrů daleko, museli hasiči použít dýchací masky.

 

Na pomoc svým středočeským kolegům nakonec vyrazila i jedna jednotka pražských hasičů ze smíchovské stanice. Po uhašení požáru byla zasažená vozidla zkontrolována ještě termokamerou, zda se v nich nenalézají nějaká skrytá ohniska a místo bylo předáno vyšetřovateli. Ten jako příčinu požáru určil technickou závadu na jednom ze zaparkovaných automobilů.

 

 

Kromě tří dodávek stihl oheň poškodit ještě fasádu přilehlého domu, část střechy a elektrická posuvná vrata. Předběžnou škodu, kterou požár napáchal odhadl vyšetřovatel hasičů na nejmíň 3 miliony korun.
 

Související témata:
TN.cz