Unikla požáru

Požár vyhnal z domova i hvězdu Specialistů. Přesídlila k expříteli

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek, Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 27.1. 2020 21:39
Téma:

Hvězda seriálů Specialisté a Ordinace v růžové zahradě a uznávaná divadelní herečka Barbora Janatková (37) je jednou z obyvatel kladenského paneláku, které z domova vyhnal požár. Oheň zachvátil byt v horním patře, ve kterém policisté později našli mrtvou 62letou ženu. Z dvanáctipatrového domu hasiči museli evakuovat desítky lidí. Bára momentálně i s dcerou Aničkou (11) bydlí u expřítele.

"Přijdou znovu statici a budou navrtávat nějaké sondy a odebírat vzorky. Podle toho se rozhodnou, co s tím bude dál," odpověděla Bára na dotaz, kdy se bude moci vrátit domů. Měla štěstí, že si mohla vzít alespoň osobní věci. Nejvyšší patra panelového domu jsou totiž uzavřena.

 

Bára bydlela v desátém patře, tedy hned pod bytem, kde požár vypukl. Lidé, kteří bydleli nad požárem, už se do bytu vrátit nesměli. "Přišli o všechno," povzdechla si Janatková. Od desátého patra vyšetřovatelé panelový dům uzavřeli a celé místo pečlivě střeží.

 

 

"Byla jsem v práci a volali mi, ať si přijdu pro věci, tak jsem přijela i s kolegy z divadla a pomáhají mi. Můžu si vzít oblečení, ale ne jídlo, to se musí buď nechat v bytě, nebo vyhodit, protože je kontaminované," vysvětlila Bára Janatková.

 

Bezdomovkyně se ale z oblíbené divadelní herečky a její dcery nestanou. Azyl jim nabídl Bářin bývalý přítel. "Teď jsem u bývalého partnera, který nám s dcerkou poskytl azyl, takže máme alespoň kde bydlet," svěřila se vděčná Janatková. Po navrácení se co nejdřív zase do bytu prý netouží.

 

 

Není ostatně ani divu. Přímo nad jejím bytem zemřela v ohni žena a statici stále nerozhodli o tom, jestli je dům dále možné obývat. Domů se tak obyvatelé paneláku v Americké ulici jen tak nevrátí. Oheň způsobil škodu za zhruba 30 milionů korun a likvidovalo ho 12 hasičských jednotek.

TN.cz