Požáry aut

Žhář utíkal od ohně s hořícíma rukama. Hledají ho v nemocnicích

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 21:18
1.2. 2020 11:34
Téma:

Plameny před sobotní pátou hodinou ráno poničily několik aut parkujících v Praze 9 v ulici Na Obrátce. Podle agentury Aktu.cz požár zasáhl devět vozů, dva hasiči zachránili tím, že je po rozbití okének odtlačili. Další auta vzplála na západě Čech.

Odpoledne policisté uvedli, že auta v hlavním městě nejspíš zapálil žhář. Nebyl ovšem příliš šikovný, na záběrech z kamer je totiž vidět neznámý člověk, který odtud utíká s hořícíma rukama.

 

"Je tedy pravděpodobné, že mohl s popáleninami vyhledat lékařské ošetření nebo navštívit lékárnu. Žádáme, aby se nám ozvali zdravotníci nebo lékárníci, kteří přišli do styku s člověkem, jenž má popálené obě ruce. Samozřejmě ať se na linku 158 ozve každý, kdo si všiml někoho takto zraněného nebo má jakékoliv informace k případu," prosí o pomoc policejní mluvčí Jan Daněk.

 

"Během dopoledne proběhlo došetření požáru za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů. Škoda byla odhadnuta na pět milionů korun, příčina požáru je stále v šetření. Hasičský vyšetřovatel si na místo povolal speciální techniku na zvednutí autovraků. Výsledky šetření předáme policii," informoval krátce před sobotním polednem mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Nejde přitom o jedinou takovou událost ze sobotní noci a rána. Auta totiž shořela i v Plzni a Rokycanech. Nejprve kolem druhé hodiny ráno shořelo auto parkující ve Cvokařské ulici v západočeské metropoli. "Vozidlo zde mělo podle oznamovatele stát asi rok," informoval mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

 

 

V půl osmé ráno pak shořel taxík v Rokycanech v ulici Mládežníků. "Požár poškodil i sousední vozidlo. Příčiny a škody u obou požárů jsou v šetření," uzavřel Poncar.

 

GALERIE: Hasiči v Praze a západních Čechách likvidovali požáry aut

1
/
7
Zdroj: HZS Praha
Požár aut v Praze

Související témata:
TN.cz