Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2018 16:55
galerie oheň v serverovně

Požár vyřadil online služby České pošty. Hasiči evakuovali 9 osob

Zdroj: TV Nova

Požár serverů, které patří České poště, ráno vyřadil internetové služby společnosti. Firma to odpoledne uvedla na svém Facebooku.

Hasiči vyjížděli k ohlášenému požáru v suterénu budovy v Olšanské ulici na Praze 3. V objektu jsou uložené servery České pošty. Hasiči lokalizovali požár u záložních zdrojů v serverovně a z druhé části budovy evakuovali devět osob.

 

110

GALERIE: Požár serverů České pošty

Zdroj: HZS Praha

Požár serverů České pošty - 6

Hodnocení:

 

Oheň vyřadil datové služby České pošty. "Z důvodu dnešního požáru v jednom z datových center České pošty došlo k technickým kompikacím při jeho provozu. Požár byl v dopoledních hodinách zlikvidován hasičskou jednotkou. V současné době proto nefungují žádné on-line služby, ani webové stránky České pošty. Pobočky jsou pro veřejnost otevřeny a klienti si na nich vyřídí základní poštovní služby, ale z výše uvedených důvodů na nich nejsou dostupné služby, k nimž je potřeba datové připojení," uvedla Česká pošta na svém Facebooku.

 

 

Závada se zatím nepodařila odstranit. Česká pošta slíbila veřejnost informovat, až se podaří online služby znovu obnovit.

TN.cz