Nelítostné plameny

Požár zachvátil domov důchodců na Slovensku. Dva mrtví, 11 zraněných

Požár domova důchodců na Slovensku - 5
Zdroj: Policie SR
Požár domova důchodců na Slovensku
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 8. 8. 2020
Téma:

Dvě oběti a jedenáct zraněných si vyžádal noční požár domova důchodců v obci Zemianske Kostoľany na Slovensku. Dalších 48 lidí museli hasiči evakuovat kvůli dýmu, který se budovou rozšířil.

"V sobotu v brzkých ranních hodinách vypukl požár v pečovatelském domě. Při něm byli nalezeni dva mrtví lidé a několik dalších se zranilo,“ informovali slovenští policisté na facebooku.

 

Podle portálu tvnoviny.sk došlo k požáru krátce po druhé hodině ráno. "Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že požár vypukl v jednom z pokojů. Zasahujícím jednotkám se oheň podařilo během chvilky zlikvidovat a nedošlo k dalšímu šíření,“ citovaly tvnoviny.sk mluvčí hasičů Katarínu Křižanovou.

 

 

Během požáru zemřeli dva lidé, 11 se jich zranilo a dalších 48 museli hasiči z budovy evakuovat, protože prostory domova byly plné kouře.

 

"Na místě zasahovalo téměř 40 profesionálních hasičů z Prievidze, Trenčína, Partizánského a Nitry i místní dobrovolní hasiči,“ dodala Křižanová.

 

Hasiči ve spolupráci se záchrannou zdravotnickou službou transportovali lidi z pečovatelského domova do náhradního ubytování.

 

GALERIE: Požár domova důchodců na Slovensku

1
/
5
Zdroj: Policie SR
Požár domova důchodců na Slovensku - 5

TN.cz