Zásah hasičů

Požár zachvátil dům pro seniory v Ostravě. Evakuace a tři zranění!

Téma:

Desítky evakuovaných a tři zraněné si vyžádal večerní požár Domova pro seniory v Ostravě. Plameny zachvátily jednu z místností a někteří se nadýchali kouře. Předběžná škoda je dvě stě tisíc korun.

Dvaatřicet lidí museli hasiči včera po půl osmé večer evakuovat, když začala hořet jídelna domova pro seniory v ostravské části Kunčičky.

 

Okamžitě na místo vyjelo 6 cisteren a výšková technika. "Hořelo v jídelně domova, především několik křesel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, úplné dohašení zabralo několik desítek minut," řekl televizi Nova Petr Kůdela, mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

 

Většina seniorů byla imobilních, tedy na vozíčku, a nemohli se sami dostat ven. Hasiči jim proto dali dýchací masky a společně se záchranáři je vynesli z hořící budovy pryč.

 

Štiplavého kouře se ale nadýchali tři lidé. Skončili v nemocnici. "Ošetřovali jsme celkem sedm lidí, tři znich jsme transporotvali do ostravské městské nemocnice pro nadýchání se zplodin hoření. Další čtyři osoby byly ošetřeny s minimálními zdravotními obtížemi," uvedl Lukáš Humpl, mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje.

 

 

Poté co hasiči požár uhasili, museli zakouřenou budovu odvětrat. Teprve pak se mohli senioři vrátit zpátky do svých pokojů. I tam je pomohli hasiči vynést.

 

Co požár přesně způsobilo, se zatím vyšetřuje. Předběžnou škodu ale hasiči odhadli na dvě stě tisíc korun.

reg/Jan Socha TN.cz