Nelítostné plameny

Požár zachvátil traktor na Žďársku. Explodující gumy ohrožovaly lidi

David Pik
David Pik
Aktualizováno 17:54
9.6. 2021 17:37
Téma:

Nebezpečný zásah mají za sebou hasiči na Žďársku. Ve Velkém Meziříčí začal hořet traktor a od něj pak chytily i další vozy a část domu. Explodující pneumatiky hořícího traktoru ohrožovaly i sousedy. Škoda je skoro devět milionů korun.

"Létaly i kusy pneumatik do vzduchu, nějakých 50 až 60 metrů,“ popsala sousedka Zuzana Prokopová. Z hořícího traktoru šlehaly několikametrové plameny.


"Po celém Velkém Meziříčí byl černý hustý dým a byly slyšet výbuchy od praskání pneumatik traktoru,“ řekl svědek pan Vojtěch.

 


Požár se rychle rozšířil na dvě okolní zaparkovaná auta a plameny olizovaly i fasádu domu. Poničená byla i jeho střecha. "Pán běhal s lavorem a snažil se to uhasit vodou. Nešlo mu to,“ doplnila Prokopová.


Požár dostali pod kontrolu až přivolaní hasiči. Majitele reportéři TV Nova kontaktovali, na kameru ale mluvit nechtěl. Podle jeho slov šlo o technickou závadu, škoda je závratná. "Byla předběžně vyčíslena na částku 8,5 milionu korun, příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
ls TN.cz