Plameny na železnici

Vlak s cestujícími začal hořet! Předběžná škoda je 15 milionů. FOTO

Požár vlaku na Děčínsku - 5
Zdroj: Michal Šafus
Požár vlaku na Děčínsku
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 18:11
16.1. 2021 18:06
Téma:

Škodu za miliny korun způsobil v pátek v podvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Nikdo se naštěstí nezranil, všichni cestující stihli vlak bezpečně opustit. Plameny krotilo pět hasičských jednotek.

Proč rychlík společnosti Arriva jedoucí ze Šluknova do Kolína začal hořet, není podle mluvčího společnosti Jana Holuba zatím jasné. "Ve stanici Chřibská náš rychlík vzplál. Příčinu celé události stále vyšetřujeme,“ řekl pro TN.cz  Holub.

 

"Oznámení jsme přijali v pátek krátce před 18. hodinou. K požáru vlaku do obce Rybniště vyrazily jak dvě profesionální, tak tři dobrovolné jednotky,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

 


Podle něj bylo tou dobou na palubě šest cestujících a dva zaměstnanci. Všichni však stihli z vlaku vystoupit a nikomu se nic nestalo. "Škody budou jistě značné,“ doplnil Holub.


Hasiči lokalizovali požár před půl sedmou večer a přibližně za 50 minut se jim ho povedlo také uhasit. "K tomu bylo potřeba 20 tisíc litrů vody,“ uzavřel Marvan. Podle hasičů je předběžná škoda 15 milionů korun.

 


Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem na tři hodiny zavedená náhradní autobusová doprava.

 

GALERIE: Požár vlaku na Děčínsku

1
/
14
Zdroj: HZS Ústecký kraj
Požár vlaku na Děčínsku - 7

 

Podívejte se na záběry požáru vlaku v Ejpovickém tunelu:

TN.cz