Nelítostné plameny

Na Děčínsku vybuchla a vzplála roubenka! Hořela i hala na Bruntálsku

Lucie Staničková
Lucie Staničková
24.10. 2020 15:24
Téma:

Napilno měli v sobotu moravskoslezští i ústečtí hasiči. Brzy ráno zachvátil ohromný požár halu na zpracování dřeva na Bruntálsku. Podle hasičů otřásl budovou před vypuknutím ohně silný výbuch. Před polednem zase zasahovali hasiči u požáru roubenky ve Varnsdorfu na Děčínsku. Také zde podle svědků předcházel výbuch.

Přibližně po jedenácté hodině hasiči přijali oznámení na tísňovou linku o požáru staršího domu ve Varnsdorfu na Děčínsku. "Na místě zasahovaly celkem tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů,“ řekl operační důstojník ústeckých hasičů Tomáš Kalvoda.


Ve chvíli jejich příjezdu už byla celá budova v plamenech. Podle svědka, který bydlí nedaleko, předcházel požáru výbuch. "Zaslechl jsem ohromující ránu. Podíval jsem se z balkónu a vidím starší dům v plamenech,“ řekl Pavel Vaňáč.

 


"Zasažené bylo celé patro a střecha. Požár jsme zlikvidovali přibližně po hodině a půl,“ dodal Kalvoda. Příčinu a okolnosti nyní zjišťují vyšetřovatelé. Na místě zasahovali také policisté, kteří odkláněli dopravu.
 

GALERIE: Požár roubenky ve Varnsdorfu na Děčínsku

1
/
9
Zdroj: Pavel Vaňáč
Požár roubenky ve Varnsdorfu na Děčínsku - 9

 

V sobotu ráno hořela také hala na zpracování dřeva na Bruntálsku. "Operační středisko hasičů bylo o výbuchu a následném požáru přízemní haly o půdorysu 30 x 15 metrů informováno v sobotu před pátou hodinou ranní,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.


Do obce Bílčice na Bruntálsku vyjelo celkem šest profesionálních a dobrovolných jednotek. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Bruntál společně s dobrovolníky z Horního Benešova, Lomnice, Litultovic, Dvorců a Budišova nad Budišovkou.

 


"Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za hodinu, za další hodinu jej uhasili, když museli rozebírat střešní konstrukce. Před požárem se jim podařilo uchránit sousední větší halu,“ doplnil Kůdela.


Požár podle hasičů poškodil nejen halu, ale také stroje na zpracování dřeva. Zařízení navíc před několika lety prošlo modernizací. Vyšetřovatelé odhadli škodu na 20 milionů korun, nyní zjišťují příčinu výbuchu i následného požáru.

 

GALERIE: Požár zachvátil halu na Bruntálsku

1
/
5
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Na Bruntálsku hořela hala - 5

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz