Hasičské Vánoce

Požáry i dopravní nehody. Takhle vypadal Štědrý den z pohledu hasičů

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20:07
25.12. 2020 7:32
Téma:

Ačkoliv se krajští hasiči shodují, že letošní Štědrý den patřil k těm klidnějším, mají za sebou stovky výjezdů. Nejčastěji vyráželi k požárům a dopravním nehodám. Podle vyjádření hasičů bylo výjezdů celkem 270, z toho ve 48 případech šlo o požáry.

Středočeští hasiči ve čtvrtek vyráželi k celkem 33 událostem. "Z toho bylo jedenáct technických zásahů, kdy většinou odstraňovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy, čtyři dopravní nehody, a kromě dalších typových událostí i devět požárů," popsala mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

 

Na Štědrý den odpoledne požárníci vyráželi například k požáru chaty na Rakovnicku. Přestože na místo dorazili během deseti minut, chata už byla celá v plamenech. "Hasiči v dýchací technice nasadili na uhašení ohně čtyři vodní proudy," řekla mluvčí.

 

 

Požár se podařilo dostat pod kontrolu a během dvou hodin zcela uhasit. Oheň napáchal škodu za jeden a půl milionu korun. Příčinou byla podle vyšetřovatele nedbalost. Majitel chaty, který se při požáru zranil, skončil v péči lékařů.

 

Pražští hasiči zaznamenali 18 výjezdů, mezi nimi byl i požár vánočního stromku v krčské ulici Pasteurova. Oheň způsobil škodu za zhruba 100 tisíc korun a jeho příčinou byla dle odborníků prskavka.

 

 

Také na Benešovsku požárníci vyrazili k typicky vánoční záležitosti – požáru vánočního stromku. Rodinný dům, kde k události došlo, prakticky zachránili sami majitelé. Hořící strom se jim totiž podařilo vyhodit z okna. Jen díky své duchapřítomnosti tak zabránili větším škodám.

 

 

Relativní klid měli také hasiči v Pardubickém kraji. Vyjížděli k "pouhým" 13 událostem. Podle mluvčí Venduly Horákové se jednalo jen o drobné nehody. "Například v Hluboké na Hlinecku museli hasiči vytahovat zapadlou dodávku s pečivem, která byla nakloněná na boku v příkopu. Automobil byl vytažen pomocí jeřábu. Pečivo snad i přes tuto překážku doputovalo čerstvé k zákazníkům," popsala Horáková.

 

Hasiči zasahovali také u srážky osobního auta s divočákem a u požáru vozu v obci Chýště. V BMW na D11 vzplála motorová část auta a posádka jen tak tak stihla před plameny utéct.

 

 

"Ve večerních hodinách pak hasiči odstraňovali spadlé stromy a ve třech případech transportovali pacienta. Vjížděli také do Starého Hradiště, kde se rozhořel žhavý popel vyhozený na kompost. Plameny poškodily pouze dřevěné sloupky na přístřešku," shrnula mluvčí.

 

GALERIE: Na Štědrý den měli hasiči desítky výjezdů

1
/
8
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Vánoční výjezdy - 2

TN.cz