Bučící nadělení

Pozdvižení v centru Hradce: Krávy na útěku zahnali na tenisové kurty

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 20:53
10.2. 2021 14:24
Téma:

Hotové manévry rozpoutala přímo v Hradci Králové ve středu krátce po poledni pětice krav, kterým se podařilo uprchnout z kamionu, který je převážel. Zvířata utekla poblíž stadionu v Malšovicích a hrozilo, že se dostanou na městský okruh.

"Událost nám byla hlášená ve čtvrt na jednu. Řidič se pokoušel prchající krávy pochytat, ale neuspěl. Uteklo jich celkem pět. Na místo před chvílí dorazil veterinář, který rozhoduje, zda bude třeba použít uspávací střely, nebo jestli bude zvířata možné zpět do kamionu dostat jinak," uvedla na dotaz TN.cz ve 14 hodin policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

Podle ní se krávy pohybovaly v blízkosti městského okruhu, ale podařilo se je zahnat k místním tenisovým kurtům. Do manévrů jsou kromě státních policistů zapojení také profesionální i dobrovolní hasiči a strážníci.

 

 

"Místo zajišťujeme ve spolupráci s policií a krajskou veterinární správou," potvrdila pro TN.cz mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová. Kameraman TV Nova hlásil, že "výběh" krav je obehnaný páskami.

 

 

Zatím není jasné, jak se dobytek z kamionu dostal a zda utekl celý živý náklad, či pouze jeho část.

 

GALERIE: V Hradci Králové uteklo z kamionu několik krav

1
/
3
Zdroj: TV Nova
Poblíž stadionu v Hradci Králové uteklo z kamionu pět krav

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz