Americký prezident

"Požehnání od Boha," tvrdí o svém nakažení Trump. Lék si vybral sám

Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Americký prezident Donald Trump
Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.10. 2020 13:17
Téma:

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa bylo požehnáním od Boha, že se nakazil koronavirem. Právě proto prý objevil lék na Covid-19. Prezident se ve středu vrátil ke své práci do Oválné pracovny i přes to, že mu odborníci doporučili izolaci.

Trump na svém twitteru zveřejnil video, podle kterého byl zcela klíčovým při jeho uzdravení experimentální lék společnosti Regeneron Pharmaceuticals. Zároveň doplnil, že se jednalo o jeho nápad, aby mu lékaři daný lék naordinovali.


"Slyšel jsem o tomto léku. Řekl jsem lékařům, aby mě nechali si ho vzít. Byl to můj návrh,“ zdůraznil ve videu Trump.


Podle portálu The Guardian se tento lék dosud jen minimálně použil mimo klinické studie. Americký prezident je však z něj nadšený. "Cítím se skvěle. Cítím se opravdu perfektně,“ popsal. Zároveň doplnil, že jeho onemocnění bylo požehnáním od Boha.

 


Prezident také slíbil, že lék zajistí pro všechny Američany zadarmo. Ihned však sklidil kritiku expertů, podle kterých se nejedná o lék, jelikož účinná léčba na koronavirus neexistuje.


Trump před několika dny opustil nemocnici Waltera Reeda nedaleko Washingtonu, kde se léčil. Nyní už zase pracuje z Oválné pracovny a přichází tak do styku s mnoha zaměstnanci Bílého domu.

 

Podle tiskové kanceláře prezidenta od něj lidé udržují odstup a používají v jeho přítomnosti ochranné pomůcky.

 

Prezident Trump opustil nemocnici. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz