důležité varování

POZOR! Českem se šíří falešná reklama, mámí z lidí osobní údaje

WhatsApp
Zdroj: Profimedia
Téma:

Českem se šíří lživá zpráva o možné výhře vstupenek do zábavního komplexu Aquapalce Praha v Čestlicích. Klamavou reklamu si lidé přeposílají přes aplikaci WhatsApp a odkazuje na falešné webové stránky. Cílem podvodníků je vylákat z lidí osobní údaje a především údaje o platební kartě, z které mohou být potom odcizeny peníze.

O volných vstupenkách podvodníci informují přes mobilní aplikaci. Následně odkazují uživatele na uměle vytvořenou webovou stránku, kde mají zodpovědět několik jednoduchých otázek a soutěžní výzvu odeslat dalším 20 známým prostřednictvím aplikace WhatsApp.

 

Lidé by na podobné zprávy ale rozhodně neměli reagovat, podvodníci se díky tomu dostanou nejen k osobním údajům, ale také především informace o platební kartě.

 

Lidé, kteří již klamavé reklamně podlehli a své údaje zadali, by měli kontaktovat svou banku a konzultovat s ní další postup.

 

“Celá událost, která je dílem podvodníků, nás velmi mrzí. Klienty o situaci nepřetržitě informujeme na sociálních sítích i na našich webových stránkách, kde naleznou jasný návod, jak postupovat, pakliže obdrží škodlivý obsah do svého zařízení. Dále jsme podali podnět orgánům činným v trestním řízení, aby zahájily šetření této záležitosti,” popisuje situaci komerční ředitel Aquapalace Praha Tomáš Dufek.

 

 

Pokud tedy podobnou zprávu dostanete, neklikejte na odkaz, který je v ní přiložen. Nesdílejte a nerozesílejte ji dalším lidem. Neposkytujte žádné osobní údaje, čísla platebních karet a podobně.
 

Související témata:
klma TN.cz