Chatovací aplikace

Pozor! Cizí člověk vám může lehce zablokovat účet na WhatsAppu

WhatsApp
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
13.4. 2021 17:36
Téma:

Populární chatovací aplikace WhatsApp má závažnou bezpečnostní trhlinu. Počítačoví analytici totiž zjistili, že je možné zablokovat účet pouze díky znalosti jeho telefonního čísla.

Bezpečností skulina může lehce ohrozit více než 2 miliardy lidí, kteří oblíbenou chatovací aplikaci používají. Hlavní roli v triku totiž hraje dvoufázové ověření pomocí SMS zprávy. Pokud se totiž několikrát špatně zadá příchozí kód, tak dojde na dvanáctihodinové pozastavení odesílání ověřovacích zpráv.

 

Pachatel pak už jen z cizího e-mailu či telefonního čísla nahlásí jeho odcizení a WhatsApp celý účet deaktivuje. Vypadá to, že WhatsApp tento problém v současné době nijak řešit nebude.

 

 

Aplikace každopádně všem uživatelům doporučuje, aby si do účtu přidávali rovnou i e-mailovou adresu, což pachatelům zabrání se k vašem účtu dostat.

 

WhatsApp v posledních měsících čelil vlně kritiky, a to zejména kvůli drsným podmínkám, které umožnily aplikaci přístup k datům uživatelů. Mnoho lidí tak na tuto populární chatovací aplikací zanevřelo. Aplikace se tak rozhodla, že přichystá pro své věrné rovnou dvě novinky.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

Skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte. Podívejte se na video:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz