je na útěku

Pozor! HIV pozitivní muž mohl nakazit stovky osob. Neznáte ho?

Téma:

Věděl, že je HIV pozitivní, ale přesto provozoval nechráněný sex s desítkami mužů. O své nemoci jim přitom neřekl. Policie nyní vyzývá všechny, kteří s mužem přišli do kontaktu, aby se urychleně nechali vyšetřit.

Osmačtyřicetiletý Zdeněk Pfeifer původem z Pardubic, který v poslední době pobýval v Mostu, čelí obvinění z šíření nakažlivé nemoci. Na internetu hledal mladé muže z celé republiky a ty potom lákal na sex.

 

I když věděl, že je HIV pozitivní, s muži provozoval nechráněný pohlavní styk. Policie v současnosti ví o šestnácti osobách, které s Pfeferem měly sex. U jednoho z mužů už je potvrzeno, že se virem HIV od obviněného skutečně nakazil, přitom mu nebylo ještě ani osmnáct let. Další osoba je také HIV pozitivní, není ale jasné, zda se nakazila právě od Pfeifera.

 

 

Ostatní mladíci na výsledky testů zatím čekají. Policie upozorňuje, že muž mohl nakazit daleko více lidí, mnozí ale o nemoci dotyčného zatím neví.  Vyzývá proto všechny, kteří se mohli od Pfeifera nakazit, aby neváhali a vyhledali lékaře. 

 

 

Soud se případem zabýval už dříve, v jeho mobilu se našly tisíce kontaktů, které policie postupně prověřuje. Státní zástupce ale odmítl poslat muže do vazby. Ten toho využil a uprchnul do Thajska. Policie na něj vydala mezinárodní zatykač a pátrá po něm už od loňského června. Podle policejní databáze je pravděpodobně ozbrojen.

 

Související témata:
mom/Martin Kočárek TN.cz