Nebezpečný výrobek

Pozor! K bazénu dodávali adaptér, který vás může po zapojení uškvařit

Nebezpečný adaptér
Zdroj: ČOI
Inspekce zakázala nebezpečný adaptér
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
15.4. 2021 16:56
Téma:

Inspektoři zjistili, že se v Česku prodává zahradní bazén, ke kterému výrobce přibaloval nebezpečný adaptér do zásuvky. Ten může člověka po zapojení vážně zranit elektrickým proudem.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej venkovního bazénu, ke kterému přibalovali neoriginální, životu nebezpečný adaptér do zásuvky.

 

"Jedná se o Bazén INTEX Prism Frame 118-1/8“x68-3/4“(300cm x 175cm) Intex + Schůdky model 36“ (91cm) + Filtrace včetně čerpadla Krystal Clear model 604 + Adaptér SKROSS 13A/250V," uvedl tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Výrobcem je švýcarská společnost WorldConnect AG, distributorem plzeňská firma HANNO CZ.

 

Adaptér přikládali k bazénu proto, že původní kabel se nedá zapojit do české zásuvky. "ČOI zjistila u výrobku vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Uživatel se při připojování vidlice s adaptérem do zásuvky elektrické sítě dotkne živé části vidlice, která je v okamžiku připojení pod napětím 230V," vysvětlil mluvčí.

 

 

Inspektoři prodejci zakázali výrobek dovážet, musí ho také okamžitě stáhnout z trhu. "Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX," uzavřel Fröhlich.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz