HLEDAJÍ LUPIČE

Pozor, lupič ohrožuje ženy nožem! Policie po nebezpečném muži pátrá

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 6. 1. 2021 13:14
5.1. 2021 16:07
Téma:

Nebezpečného lupiče hledají pražští policisté. Zveřejnili video štíhlého muže středního věku, který s nožem v ruce ohrožuje ženy v metropoli. Nejméně v jednom případě si od přepadené vynutil peníze.

Trestného činu loupeže a zřejmě i pokusu o loupež se měl dopustit muž středního věku v brýlích, který přepadá ženy v Praze. Podle policie je ohrožuje nožem a nutí je, aby mu vydaly peníze. 

 

"V jednom případě zaútočil na ženu na Hlávkově mostě, té se však podařilo utéct. Pachatel bezprostředně poté zaútočil na jinou ženu na ulici. Pětadvacetiletá žena mu ve strachu o svůj život vydala peníze, které měla u sebe," popsala mluvčí policie Eva Kropáčová.

 

 

Kriminalisté zveřejnili video zachycující podezřelého v bundě skořicové barvy a žádají veřejnost o spolupráci. "Upozorňujeme, že může být ozbrojený, a tudíž velmi nebezpečný! V žádném případě se jej nesnažte zadržet! Pokud muže znáte nebo víte, kde by se mohl nacházet, oznamte to na linku 158," uvedla policejní mluvčí.

 

Přihlásit se mají i další ženy, které hledaný také mohl přepadnout – policie stojí i o svědectví dívky z Hlávkova mostu, která pachateli utekla. Podle mluvčí pražské policie hrozí lupiči za ozbrojené přepadení až deset let vězení.

 

Podívejte se, jak odvážný stařec zatočil s lupičem:

 

 

Policie nebezpečného pachatele dopadla nedaleko Palmovky:

Související témata:
TN.cz