DÍRY NA DÁLNICI

Pozor na dálnici D1! Letitá vozovka se propadá a hrozí autonehody

David Pik
David Pik
Aktualizováno 20:27
28.1. 2021 14:21
Téma:

S neobvyklými komplikacemi se ve čvrtek od rána potýkali silničáři a řidiči na dálnici D1 na Vysočině. Na několika místech se tam kvůli proměnlivému počasí propadl starý, ještě neopravený betonový povrch. Právě střídání třeskutých mrazů a oteplení poškozuje všechny konstrukce.

Starý povrch dálnice D1 u Měřína na Vysočině nevydržel střídání mrazů a oteplení. Betonové desky, které jsou součástí vrstev vozovky, se na některých místech propadly až o několik centimetrů.

 

"Bylo to tam už dlouho, teď si to sedlo ještě víc," popsal situaci pro TV Nova jeden z oslovených motoristů. Úsek, kde se dálnice na několika místech propadla, je dlouhý asi 200 metrů, silničáři ho kvůli bezpečnosti raději uzavřeli.

 

 

"Je nějakých 10 až 15 let za svou technickou životností. V tuto chvíli finišujeme s výběrem technologie k provizorní opravě. Je to záležitost, která potrvá v řádech desítek hodin," řekl Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

 

Letošní zima se střídáním teplot dá pořádně na frak také ostatním dálnicím a silnicím. Až do soboty mají být teploty nad nulou, pak ČR znovu čekají mrazy. Navíc už od čtvrtečního večera pořádně nachumelí hlavně na horách v severní části republiky.

 

 

"V horských oblastech napadne do sobotního rána až 25 centimetrů většinou mokrého sněhu," konstatovala meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

V nižších polohách se budou sněhové přeháňky měnit v dešťové, které budou namrzat. Na silnicích zejména mimo hory tedy hrozí i ledovka. Na Šumavě může napršet až 20 milimetrů, proto se za určitých okolností mohou také vylít vodní toky ze svých břehů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

zv TN.cz