varování

POZOR! Na jihu Čech udeřil falešný elektrikář, ukradl peníze i doklady!

Falešný energetik vrátil seniorce peníze
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
11.12. 2020 6:29
Téma:

Policisté pátrají po muži, který se lstí vetřel seniorce do bytu, využil chvilky nepozornosti a ukradl jí kabelku s osobními doklady a penězi. Vydával se přitom za zaměstnance E-ONu. Činu se dopustil v době nouzového stavu, takže mu hrozí až osm let ve vězení.

Muž, který se vydával za zaměstnance společnosti E-ON, udeřil v úterý v poledne, kdy si počíhal na seniorku v Jindřichově Hradci, která žije v ulici Pražská. Celá vymyšlená kontrola zabrala jen 45 minut.

 

Pachatel uvedl, že jde zkontrolovat elektrické jističe do přízemí rodinného domu. Uvnitř pak seniorku požádal o revizní zprávu.

 

"Následně využil její nepozornosti a odcizil ze židle v jídelně volně položenu dámskou kabelku s osobními doklady, řidičský průkaz, průkaz ZTP, průkaz pojištěnce, CWIK průkaz ředění krve, pouzdro na brýle i finanční hotovost ve výši 4 500 korun. Celkem tak neznámý falešný zaměstnanec E-ONu seniorce způsobil škodu ve výši nejméně 5 600 korun," sdělila mluvčí policie Hana Millerová.

 

 

Neznámý muž seniorku okradl i přesto, že je v Česku vyhlášen nouzový stav. Pokud tedy bude pachatel vypátrán a usvědčen, hrozí mu přísnější trest - od dvou do osmi let ve vězení.

 

"Senioři, nebuďte důvěřiví a nepouštějte cizí lidi do svého obydlí pod žádnou záminkou. Neznámou osobu odmítněte a kontaktujte firmu, za jejíhož zaměstnance se vydává. Zde si ověřte údaje, které vám dotyčný člověk sděluje! Buďte ostražití a ihned volejte linku 158," vyzvala Millerová.

TN.cz