Chatovací aplikace

Pozor! Na některých telefonech přestane fungovat WhatsApp

WhatsApp
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 19:09
18.3. 2021 16:33
Téma:

Majitelé některých telefonů přijdou o nejpopulárnější chatovací aplikaci WhatsApp. Její nejnovější aktualizace jim ukončuje podporu. Kdo bude chtít službu dál využívat, bude si muset pořídit nové zařízení.

WhatsApp vypustil aktualizaci své aplikace, která bude fungovat výhradně na operačním systému iOS 10. Majitelé starších iPhonů by tak měli zpozornět, protože jim chatovací služba přestane fungovat.

 

Dotkne se to iPhonů 4s a starších. Na ty totiž lze nainstalovat pouze iOS 9, novější verze systému už ne. Kdo chce službu dál používat, bude si muset koupit nový telefon. Ideálně některý z aktuálních modelů.

 

WhatsApp totiž podporu starších systémů ukončuje pravidelně. A to kvůli neustále přidávaným a vylepšovaným funkcím, které by na nich neběžely správě.

 

 

Řadu změn přináší i tato aktualizace. Uživatelé dostali možnost nastavit si automatické odstraňovaní zpráv. "Nálepky můžete vyhledávat pomocí textu a symbolů emoji nebo v rámci běžných kategorií nálepek," uvedl WhatsApp. V aplikaci přibyly i nové tapety, nově se navíc dají nastavit rozdílně pro světlý a tmavý režim.

 

 

Skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz