Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

podvod na spotřebitele!

Inspektoři upozorňují na FALEŠNÝ ČESKÝ MED! Je starý a z ciziny!

Nevyhovující potraviny - Dědečkův med květinový lesní
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Nevyhovující potraviny - Dědečkův med květinový lesní

Státní zemědělská a potravinářská inspekce opět odhalila klamání zákazníků na pultech českých obchodů. Tentokrát si inspektoři posvítili na med, který měl být původem z Čech, ale skutečnost byla jiná.

Inspektoři sebrali vzorky medu, na jehož obalu byla deklarovaná země původu ČR, nicméně jejich analýza odhalila něco jiného: "Jako země původu medu byla na obale označena Česká republika. Pylová analýza však v medu potvrdila přítomnost pylových zrn rostlin, které nejsou typické pro Českou republiku. Med tedy není původem z České republiky. Med nevyhověl legislativním požadavkům na aktivitu enzymu diastáza. Aktivita enzymu klesá například stárnutím medu," uvádí inspekce na svém webu Potraviny na pranýři.

 

 

Jako výrobce medu je na etiketě uvedena společnost Včelpo, spol. s r.o., což je výrobní podnik českých včelařů s poměrně dlouhou historií. Jak je tedy možné, že tento výrobce ověnčený certifikáty jako Klasa či Spokojený zákazník, používá med, který nepochází z Čech?


 

Falešný med rozčílil i některé zákazníky, kteří napsali do redakce TN.cz rozhořčené vzkazy. "Dobrý den, tak jsem si přečetla nové výsledky na potraviny na pranýři a nestačila jsem se divit. Český med je podvod ! Snažím se nakupovat co nejvíce českých potravin dětem ve snaze, že pro ně dělám to nejlepší co můžu. Odkud vlastně výrobce tuhle sladkou hmotu dovezl a jak je vůbec možné, že je za český med vydáváno něco jiného?," píše do naší redakce čtenářka Radka.

 

 

"Tak jsem si přečetl váš web TN.cz a zaujalo mě hodnocení vlády a musim říct, že ministrovi zemědělství dávám pětku !!! Ještě na vánoce nám sám v reklamě říká, jaké jsou české potraviny kvalitní a kontrolované a abysme je kupovali. Teď vyjde najevo, že český med není vůbec český," napsal na náš e-mail pan Motloch.

 

Závadné medy nakoupili inspektoři v plzeňských supermarketech Globus a Kaufland. Společnost Včelpo jsme samozřejmě kontaktovali a čekáme na vyjádření jejího jednatele.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kde je nejvíce obchodů v Evropě? Žebříčku kraluje jedno české město!

Modelka se nechala mučit ve výloze obchodu, podívejte se na fotky

jox TN.cz