inspekce varuje

POZOR: Na trhu je "nealko" pivo s alkoholem! Nemáte ho doma?

Popíjení piva
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) narazila na nealkoholické pivo, které obsahuje alkohol. Výrobek společnosti CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY okamžitě nařídila stáhnout. Přesto dávejte pozor, můžete ho mít doma.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila okamžitě stáhnout z trhu Vyškovské pivo ALKOSTOP s datem minimální trvanlivosti do 19. 9. 2016. Zjistila totiž, že název ALKOSTOP tak úplně neodpovídá obsahu v lahvi.

 

"Laboratorní rozbor vzorku odebraného přímo u výrobce prokázal přítomnost 1,6 objemových procent alkoholu," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

 

 

Výrobce tak hned několikrát porušil vyhlášku. Pivo označené jako "nealkoholické" totiž může obsahovat maximálně 0,5 procenta alkoholu. Tomu však obsah v lahvi rozhodně neodpovídal. Špatné tak bylo i označení na etiketě.

 

 

"Požití piva s vyšším než deklarovaným obsahem alkoholu může způsobit komplikace při běžných životních situacích, např. při řízení motorových vozidel," upozorňuje Kopřiva.

 

Výrobce nyní bude muset na vlastní náklady v akreditované laboratoři provést rozbor dvou po sobě vyrobených šarží ALKOSTOPU před jeho uvedením na trh. "Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení sankce," upozornil Kopřiva.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HURÁ NA PIVKO! Milujete alkohol? Neuvěříte, kolik ho podle vědců můžeme denně vypít!

Co se stane s vaším tělem, když budete usínat opilí? Odteď si to rozmyslíte!

 

lud TN.cz