podvodná sms

Pozor! Podvodníci vám mohou vybílit účet, vydávají se za banku

Podvodná sms
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 9. 11. 2019
Téma:

Česká spořitelna varuje své klienty před podvodníky, kteří se za ni vydávají. Rozesílají lidem SMSky, ve kterých požadují vyplnění osobních údajů. Banka lidi vyzývá, aby zprávu ignorovali - útočník by jim totiž mohl snadno vybílit účet.

Podvodníci opět našli způsob, jak si díky důvěřivosti lidí přijít na pěkný balík peněz. Tentokrát se pomocí podvodných SMS zpráv chtějí dostat k bankovním účtům. Před útočníky své klienty varovala Česká spořitelna.

 

"Pozor! Podvodné SMS zprávy žádají klienty Spořitelny a dalších bank, aby na webu vyplnili údaje do svého internetového bankovnictví," napsala Spořitelna na facebooku, kde zveřejnila i text SMSky.

 

 

Podvodníci ve zprávě lidem sdělují, že je jejich internetové bankovnictví zablokované. Odblokovat si ho mohou kliknutím na přiložený odkaz. Česká spořitelna však klienty důrazně varuje, aby odkaz neotevírali a rozhodně tam nic nevyplňovali.

 

 

"Neragujte na tyto SMS a nevyplňujte údaje! Banka po vás nikdy tyto informace nežádá v sms, e-mailu ani na sociálních sítích," vysvětluje Spořitelna. "Dostanete-li podezřelou zprávu, pošlete nám ji na phishing@csas.cz," doporučila svým klientům.

TN.cz