Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

podvodná sms

Pozor! Podvodníci vám mohou vybílit účet, vydávají se za banku

Podvodná sms
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 9. 11. 2019

Česká spořitelna varuje své klienty před podvodníky, kteří se za ni vydávají. Rozesílají lidem SMSky, ve kterých požadují vyplnění osobních údajů. Banka lidi vyzývá, aby zprávu ignorovali - útočník by jim totiž mohl snadno vybílit účet.

Podvodníci opět našli způsob, jak si díky důvěřivosti lidí přijít na pěkný balík peněz. Tentokrát se pomocí podvodných SMS zpráv chtějí dostat k bankovním účtům. Před útočníky své klienty varovala Česká spořitelna.

 

"Pozor! Podvodné SMS zprávy žádají klienty Spořitelny a dalších bank, aby na webu vyplnili údaje do svého internetového bankovnictví," napsala Spořitelna na facebooku, kde zveřejnila i text SMSky.

 

 

Podvodníci ve zprávě lidem sdělují, že je jejich internetové bankovnictví zablokované. Odblokovat si ho mohou kliknutím na přiložený odkaz. Česká spořitelna však klienty důrazně varuje, aby odkaz neotevírali a rozhodně tam nic nevyplňovali.

 

 

"Neragujte na tyto SMS a nevyplňujte údaje! Banka po vás nikdy tyto informace nežádá v sms, e-mailu ani na sociálních sítích," vysvětluje Spořitelna. "Dostanete-li podezřelou zprávu, pošlete nám ji na phishing@csas.cz," doporučila svým klientům.

TN.cz