Jihočeský kraj

POZOR! Podvodník před seniory předstírá, že je pracovník sociálních služeb

Smutná seniorka
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 11:27
26.11. 2020 10:36
Téma:

Na jihu Čech řádí podvodník, který se vydává za pracovníka sociálních služeb a snaží se vnutit k seniorům do bytu. Svůj trik už zkusil na tři ženy. Případem se zabývá policie. Ta prosí seniory, aby byli opatrní a v případě jakéhokoli podezření kontaktovali linku 158.

První případ zaznamenali jindřichohradečtí policisté 2. listopadu. Muž se vydával za pracovníka sociální služby LEDAX a obrátil se na seniorku, která bydlí na sídlišti U Nádraží, s dotazem, jak je se službami spokojena. Po komunikaci se snažil vnutit do bytu.

 

Další případ se stal o pár týdnů později. "Dne  24. listopadu se tentokrát na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci vyskytl pravděpodobně stejný muž, opět se vydával za pracovníka sociální služby LEDAX, kdy oslovil dvě seniorky pod smyšlenou legendou, že jim může prodat kolek v hodnotě 500 korun se slevou," popsala mluvčí policie Hana Millerová.

 

Všechny tři ženy naštěstí byly ostražité, po rozhovoru kontaktovaly sociální službu a následně i policii.

 

 

U firmy LEDAX v Jindřichově Hradci jsou v současné chvíli zaměstnány pouze ženy, žádný muž, upozorňuje policie. Vozy i oděvy zaměstnankyň jsou opatřeny logem této služby.

 

"Senioři, pokud budete neznámým mužem osloveni nejen v Jindřichově Hradci, ale kdekoliv v našem kraji, buďte ostražití, nezapřádejte s mužem hovor, nepouštějte ho do bytu a ihned volejte linku 158," apeluje Millerová.

TN.cz