změna termínu

Pozor! Někteří senioři dostanou v červenci důchody jindy, než jsou zvyklí

Důchod
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 17:58
15.6. 2021 15:48
Téma:

Kvůli dvěma státním svátkům bude v červenci opět posunuto vyplácení důchodů. Komplikace pro některé může být zejména u druhého svátku, kdy se důchodu dočkají později. V případě prvního státního svátku budou naopak důchody vyplaceny s předstihem.

Česko si hned na začátku července připomíná věrozvěsty Cyrila a Metoděje a také upálení mistra Jana Husa. První státní svátek připadá na 5. července, druhý na 6. července.

 

Státní svátky se dotknou i některých důchodců, kterým se změní termín výplaty penze. Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje nebude problematický, důchody s výplatním termínem 4. července přijdou totiž podle České správy sociálního zabezpečení s předstihem, lidé se jich dočkají už 2. července.

 

Problém mohou mít lidé, kterým má být vyplacen důchod 6. července, těm totiž dorazí s menším zpožděním, lidé se dočkají peněz až 7. července.

 

 

Ke změně výplatního termínu důchodů došlo v roce 2021 kvůli státním svátkům už třikrát, někteří důchodci se ještě musí připravit na jednu změnu. Ta se týká Vánoc, lidem, kterým by měl důchod přijít 24. prosince, přijde o den dříve.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz