Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pozvánka na jarní prázdniny v Rokytnici, Krkonoše

Rokytnice
Zdroj: Rokytnice

Díky příznivému počasí v uplynulých dnech panují na sjezdovkách v Rokytnici perfektní podmínky.

Ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou je před jarními prázdninami, které odstartují v pondělí 4. února, otevřeno více než 16 km sjezdových tratí.


Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí více než 13 km sjezdovek všech úrovní obtížnosti vhodných i pro ty nejnáročnější lyžaře. K dispozici je zde také kompletní sortiment doplňkových služeb. Další bezmála 3 km sjezdových tratí nabízí skiareál Studenov, který je díky svým mírným a širokým svahům oblíben zejména u rodin s dětmi a snowboardistů. Vzdálenost mezi oběma areály je možné jednoduše překonat bezplatným skibusem, který jezdí denně v pravidelných intervalech.

Provozní doba přepravních zařízení v obou lyžařských střediscích je denně od 8:00 do 16:00 hodin.

!Rady na cestu

● Pořiďte si RokyPASS, s nímž získáte slevy na skipasy, ale i na další služby či možnost občerstvení.
● Využijte služeb místního skibusu anebo skibusu CITY SKI, který vozí lyžaře na jednodenní lyžování do Rokytnice nad Jizerou z Prahy a Pardubic. V ceně máte nejen dopravu, ale také celodenní skipas.
● Pokud chcete vyrazit do Rokytnice za lyžováním, ale nechce se vám s sebou vozit veškeré lyžařské vybavení, zajděte si do zdejší půjčovny. Najdete ji v hale lanové dráhy A1 Horní Domky.

!Tip na výlet

Pokud vám to počasí jen trochu dovolí, udělejte si výlet na vrchol Stráž (nebo také Strážník, 782 m n. m.), respektive na skalní vyhlídku pod jeho nejvyšším bodem. Cesta sem vede po červeně značené turistické trase ze směru od Jablonce nad Jizerou nebo po žlutě a posléze červeně značené trase z Rokytnice nad Jizerou. Po příchodu na vyhlídku se před vámi otevřou krásné výhledy nejen na Rokytnici, ale také na Lysou horu či vrchol Kotel.

Důležité upozornění pro návštěvníky Rokytnice: Od pátku 1. 2. 2019 lyžujeme za ceny TOP sezóny, která potrvá do neděle 10. 3. 2019. V souvislosti s cenami skipasů pro další období dále upozorňujeme na jednu důležitou skutečnost, která se týká bodových jízdenek ve skiareálu Horní Domky a vícedenních jízdenek platných v rámci Skiregionu. S platností od 1. 2. 2019, kdy dochází ke změně sazby DPH u lanových drah, jsou rozděleny prodávané služby na jízdné na lanové dráhy a na lyžařské vleky. U většiny jízdenek se prodává jízdné na lanové dráhy a lyžařské vleky pouze společně v jednom balíčku. Z důvodu této změny sazby DPH je s platností od 1. 2. 2019 pozastaven prodej výše zmíněných jízdenek.

 

Komerční článek