Bijec mimozemšťanů

NASA hledá "strážce Země" před mimozemšťany. Nabízí obří plat!

Mimozemšťani - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Vesmírná agentura NASA uveřejnila náborový inzerát, který je všechno, jen ne obyčejný. Ten, kdo práci získá, se totiž stane planetárním ochranným důstojníkem, který bude Zemi mimo jiné chránit před mimozemšťany.

Práce je tak vhodná jak pro ty, kdo vždycky snili o tom, že zachrání lidstvo před invazí šmejdu z vesmíru, tak pro ty, kteří si chtějí připadat jako superhrdinové a ještě za to brát pořádný plat.


NASA totiž rozhodně neváhá ochránce Země pořádně ohodnotit. Jak upozorňuje britský Daily Mirror, planetární hlídač má mít roční plat ve výši 187 tisíc dolarů, což je přes čtyři miliony korun. Práce prý obnáší hodně cestování a další, blíže neupřesněné zaměstnanecké benefity.


Ten, kdo bude na pozici vybrán, má také dohlížet na to, aby astronauti a technika prozkoumávající vesmírná tělesa neroznášela pozemské organismy na jiné planety a ostatní vesmírná tělesa.A fungovat to samozřejmě má i obráceně, aby se na Zemi nedostaly nekontrolovaně vzorky z asteroidů nebo jiných planet. Pozice je zatím otevřená na tři roky s možností prodloužení úvazku na roků pět.

pez TN.cz