Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2019 21:02
zprovoznění dálnice

Práce na D1 u Humpolce finišují! S dvouměsíčním zpožděním

Práce na problémovém úseku D1 u Humpolce, kde byla v prosinci na dva dny zablokovaná doprava, už finišují. Celý úsek, který měl být hotový už před více než dvěma měsíci, by měl být bez omezení už konečně zprovozněn během pondělí.

Zimní opravy problémového úseku D1 u Humpolce jsou ve finále. Ještě na posledních stovkách metrů ve směru na Brno těžká technika v neděli dopoledne odstraňovala provizorní svodidla. Ve směru na Prahu jsou už svodidla pryč. Jezdí se tu ale stále jedním pruhem - pracuje se totiž přímo na vozovce.

 

Dokončovat se bude stříkání jízdních pruhů na vozovku ještě během nedělní noci a nejspíš i pondělního dopoledne - kdy tu ještě řidiči musejí počítat s částečným omezením dopravy. Problémový úsek se otevírá v týdenním předstihu.

 

Stavební práce na D1 u Humpolce měli stavaři přerušit už loni v listopadu tak, aby se tu dala bez problémů provádět zimní údržba. Jenže původní italsko-kazašsko-české konsorcium bylo ve více než dvouměsíčním skluzu a v prosinci na špatně udržované dálnici provoz na dva dny zcela zablokovaly uvízlé kamiony a tisíce řidičů mrzli v až 35kilometrových kolonách.

 

 

 

Ředitelství silnic a dálnic poté ze stavby firmy odvolalo. I tak problémům není konec. Firmy po Ředitelství požadují 250 miliónů korun navíc za provedení více práce. Naopak ŘSD po nich vymáhá za zpoždění prací 60miliónovou pokutu. Vše tak nejspíš skončí u soudu.

 

Nového zhotovitele chtějí úřady vybrat nejpozději v létě - je však otázkou jestli se to stihne. Co se ale rozhodně nestihne, je původní termín dokončení - tj. v létě příštího roku.

Davik Pik, sei TN.cz
Reklama