Pomoc v nemocnicích

Pracovní povinnost se možná dotkne i studentů, Blatný jednal se školami

Ministerstvo zdravotnictví
Zdroj: TV Nova
Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 18:29
4.3. 2021 18:08
Téma:

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek při interpelacích ve Sněmovně uvedl, že společně s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) připravují pracovní povinnost pro studenty zdravotnických oborů. Rozhodnout by se mělo už v pátek.

"Připravujeme ještě také po dohodě s vedením vysokých škol a s ministerstvem školství pracovní povinnost. Snažíme se to dělat citlivě, ale vyhnout se tomuto nejde, i pro studenty středních a vysokých škol v oborech, které mohou pomoci," uvedl Blatný ve Sněmovně.

 

Situace v nemocnicích je v současné chvíli velmi vážná. Řada z nich už vyhlásila stav hromadného postižení osob. Vláda tak vyhlásila už ve středu pracovní povinnost pro ambulantní lékaře.

 

 

"Problémem není nedostatek lůžek, nedostatek prostoru, nebo nedostatek ventilátorů a podobných zařízení, těch je dost, a toto bylo konzultováno i se státními rezervami, problémem je opravdu personál," dodal Blatný.

 

S nemocí covid-19 aktuálně bojuje 158 568 lidí. 8231 leží v nemocnici, přičemž 1708 z nich má těžký průběh a bojuje o život. Počet mrtvých byl ve čtvrtek ráno 21 128.

 

Česko převeze pacienty do Německa. Blatný připravuje konkrétní kroky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz