Veřejné ponížení

Pracovnice nesplnily roční plán, musely se plazit ulicemi! VIDEO

Trest pro zaměstnance v Číně
Zdroj: YouTube.com
Téma:

Vlnu kritiky a pobouření vyvolalo video, na kterém čínský zaměstnavatel trestná pracovnice za to, že nesplnily roční plán. Donutil je plazit se ulicemi po čtyřech.

V ulicích Číny se lidem naskytl pohled na otřesné chování zaměstnavatele ke svým pracovnicím. Ty potrestal za to, že nesplnily roční plán. Majitel vlastní obchod s kosmetikou, kde potrestané ženy prodávají kosmetické přípravky.

 

Za to, že nesplnily stanovené cíle, se musely plazit ulicí po čtyřech. Jejich zaměstnavatel na jejich trest celou dobu dohlížel a chodil mezi nimi s velkou červenou vlajkou, která nesla název jeho firmy. Přihlížející o otřesném chování informovali policii, která po muži požadovala, aby trest okamžitě ukončil.

 

 

Záběry veřejného ponížení pobouřily nejen čínské uživatele sociálních sítí. "Zaměstnanci jsou také lidé. Takový ponižující trest svědčí o tom, že jejich šéf není rozumný člověk. To samé ale platí i pro ty zaměstnance. Proč v té firmě pořád pracují?" zněla jedna z reakcí na sociálních sítích.

 

 

Podle informací místních médií byla činnost firmě dočasně pozastavena - místní úřady zaměstnavateli nařídily "sebereflexi." Podle čínských zákonů zaměstnavatelé nesmějí ponižovat zaměstnance nebo jim dávat tělesné tresty. Je však známo, že mnoho tamních podniků své pracovníky trestá prostřednictvím veřejného ponížení.

Související témata:
sei TN.cz