KORONAVIRUS

Pražané jsou na tom v boji s covidem nejlépe. Hlavní hygienička řekla důvody

Karlův most v době koronaviru
Zdroj: Profimedia
Karlův most v době koronaviru
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 12:17
7.11. 2020 12:13
Téma:

Ze všech krajů v republice je na tom momentálně nejlépe Praha. Na páteční tiskové konferenci to uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Město, které bylo původně jedno z nejvíce zasažených, se z vážné situace dostalo kombinací několika faktorů.

Podle šéfa ÚZIS Ladislava Duška se situace v České republice liší kraj od kraje. "Pozorujeme relativně velké regionální rozdíly. Nejlépe je na tom nyní Praha, která je v té epidemiologické situaci posunutá před ostatní regiony," uvedl Dušek.


V Praze na rozdíl od jiných krajů totiž klesá podíl pozitivních testů. "V jiných regionech jsme zatím ve fázi stagnace nebo dokonce ještě mírného růstu," dodal statistik.


Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové je Praha oproti jiným krajům napřed. "Jedno z velmi pravděpodobných vysvětlení je, že Praha měla vysoké výskyty pozitivity dříve než ostatní kraje," uvedla hygienička. Zároveň se podle Rážové v hlavním městě nejvíce snížila mobilita.

 


Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pátek informoval, že více než polovina pracujících Pražanů přešla na home office. "51 % pracujících Pražanů využívá homeoffice. Ukázala nám to data z výzkumu od STEMu, který jsme si nechali zpracovat," uvedl Hřib. Zároveň ale vyzval firmy, aby nadále podporovaly možnost práce z domova.


"Vím, že to není tak příjemné, jako osobní kontakt, ale právě v kancelářích se šíření koronaviru daří a tohle je dobrý způsob, jak to zastavit," doporučil primátor.

Související témata:
TN.cz