Tisková konference

Praha spustí web k očkování. Vláda zaspala, míní primátor Hřib

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:01
26.1. 2021 8:50
Téma:

Praha spustí nový web k očkování proti koronaviru. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) jde o snahu nabídnout lidem informace na jednom místě. Město navíc připravuje vlastní kampaň na podporu vakcinace.

Přestože stát zatím žádnou velkou kampaň na podporu očkování proti covidu-19 ještě nespustil, některé kraje vzaly situaci do vlastních rukou a vakcinaci už propagují. "My mediální kampaň zatím neděláme, protože není vakcína,“ nechal se slyšet premiér Andrej Babiš (ANO).


Vlastní kampaň připravuje také hlavní město. "Vstupujeme do kritické fáze. Svádíme nyní boj především s dezinformacemi ohledně očkování. Nesmíme tomu nechat občany napospas," sdělil náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). 

 

 

Praha se ve své komunikační kampani bude soustředit především na ty, kteří jsou nejvíce ohrožení dezinformacemi ohledně očkování.

 

Kromě toho spustí hlavní město nový web k očkování proti covidu-19. "Na něm najdou informace ti, kteří se budou zajímat o vše, co se týká očkování proti koronaviru," popsal primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

 

 

Podle Hřiba vláda zaspala, a právě proto se šíří nejrůznější hoaxy ohledně očkování, které ovlivňují veřejné mínění. "Snaha je nyní nabídnout lidem informace na jednom místě," doplnil.

 

Doposud na očkovacích místech v Praze vakcinaci podstoupilo 48 743 lidí. "Nejedná se však jen o Pražany. Tato čísla se snažíme získat od ministerstva zdravotnictví. Není to dostatečné,“ uzavřel Hřib.

 

Záznam tiskové konference sledujte ZDE:

TN.cz