řada komplikací

Prahu čeká o víkendu peklo! Kdo nemusí, ať raději nevyjíždí

Kolony na Pražském okruhu - 2
Zdroj: AKTU.cz
Tunely na Pražském okruhu se uzavřou (ilustrační foto)
Téma:

Pražany čeká o víkendu hotové peklo. Zcela uzavřeny budou některé tunely na Pražském okruhu. Nemocnice na Bulovce zase kvůli havárii vody nebude přijímat žádné pacienty.

Řidiči, kteří se v pátek večer a o víkendu chystají vyjet v Praze autem, se musí obrnit trpělivostí. Hned několik tunelů bude mimo provoz. Mohou za to havárie a kontrola bezpečnostních zařízení.

 

"Z důvodu havárie nadměrného vozidla ve Strahovském tunelu v pátek ráno bude v tento den od 22 do cca 1 hodiny ráno uzavřen západní tubus ve směru na Barrandovský most z důvodu ohledání místa nehody a opravy. Jedná se o uraženou kameru, značky pruhové signalizace a osvětlení," vysvětlila mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Barbora Lišková.

 

V sobotu a v neděli budou neprůjezdné tunely Lochkov a Cholupice na Pražském okruhu. Uzavřen bude mezi exity 3 Vestec a 15 Lochkov, a to od sobotního do nedělního poledne.

 

"Termín uzavírky byl vybrán tak, aby se vyhnul víkendové příjezdové i odjezdové dopravní špičce," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

 

Objízdná trasa z D1 na D5 povede přes Jižní spojku, Barrandovský most, Strakonickou, Výpadovou, K Cementárně a na EXITU 15 zpět na D0 (tedy přes Radotín).

 

Objízdná trasa z D5 na D1 povede z EXITU 16 ulicí k Barrandovu, přes Barrandovský most a Jižní spojku (tedy přes Barrandov).

 

 

V tunelech budou probíhat zkoušky požárně bezpečnostních zařízení. "V praxi to znamená, že se budou postupně aktivovat lineární hlásič, tlačítkové hlásiče v záchranné cestě, tlačítkové hlásiče v SOS skříních, hlásiče v provozně technickém objektu a bude se provádět detekce kouře dohledovým kamerovým systémem," dodal Rýdl.

 

Po každé aktivaci bezpečnostních zařízení se kontroluje, zda systém správně uzavře tunel, nastaví v souladu s předpisy odvětrávání, osvětlení, únikové cesty a dopravní značení na proměnných dopravních značkách.

 

 

Na Bulovce nebudou přijímat pacienty

Problémy čekají o víkendu také Nemocnici Na Bulovce. Kvůli havárii a nutné opravě bude v neděli od 8 do 16 zcela zastaven přívod vody do celé nemocnice.

 

"Nemocnice již zajistila v celém areálu přísun vody v cisternách, nicméně jde o havarijní situaci, takže jsme nuceni zastavit přebírání pacientů od zdravotnické záchranné služby jak hlavního města Prahy, tak Středočeského kraje. Jakmile bude havárie odstraněna, příjem pacientů bude obnoven," píše nemocnice na svých stránkách, kde bude o aktuální situaci nadále informovat.

mom TN.cz