čtyřdenní show

Prahu rozzářil Signal festival! Sledujte úžasnou podívanou i vy

Téma:

Pátý ročník oblíbeného Signal festivalu začíná dnes večer a trvat bude až do neděle. Na přehlídce návštěvníci uvidí světelné umělecké objekty, videomappingy nebo interaktivní vizuální instalace. Úžasnou podívanou vám přineseme i na TN.cz!

Známý Signal festival mohou letos vidět i lidé, kteří se do ulic Prahy nedostanou. Na TN.cz vám přineseme záznam světelné instalace, která se od 19:00 promítá na fasádě kostela sv. Ludmily na náměstí Míru. Z technických důvodů nebylo možné promítat světelnou podívanou živě, za problémy se omlouváme.

 

Světelná podívaná na pražské katedrále pochází z dílny francouzského tvůrce Yanna Nguema. V Praze bude světelné kreace vystavovat 22 umělců a uměleckých skupin z deseti zemí, například z Austrálie, Kanady a Japonska.

 

 

Kvůli velkému zájmu letos pořadatelé rozdělili festival na dvě trasy. Jedna vede centrem města. Druhá povede od kostela sv. Ludmily přes náměstí Jiřího z Poděbrad až do Riegrových sadů. Program, který před rokem vylákal do ulic jeden a půl milionů návštěvníků, bude trvat až do neděle.

Související témata:
ham TN.cz