astrazeneca

Praktici v Praze se dočkali vakcín. Rozváželi jim je celý den hasiči

Téma:

Na vakcínu od firmy AstraZeneca, kolem které panují největší spory, netrpělivě čekají čeští praktičtí lékaři. Spousta z nich látku stále nemá, ale ve čtvrtek se alespoň dočkali někteří praktici v Praze. Vakcínu jim celý den rozváželi hasiči.

První jednotky hasičů v Praze začaly vakcíny rozvážet už v osm ráno a během dvou dní mají dodat do ordinací praktiků 1 100 dávek vakcíny AstraZeneca. Pomoc hasičů při distribuci využila jak Praha, tak v minulosti kraje Moravskoslezský, Jihomoravský, Karlovarský a kraj Vysočina.

 

Pokud dorazí další dávky, jsou hasiči připravení v příštím týdnu rozvážet další vakcíny do ordinací praktiků po celém území České republiky.

 

Právě vakcíny od AstryZenecy se v České republice vyočkovalo k 24. březnu téměř 200 tisíc dávek, o něco méně se očkovalo vakcínou od Moderny, nejvíce se u nás doposud očkovalo vakcínou od Pfizeru/BioNTechu.

 

 

První dávku už obdrželo přes milion obyvatel České republiky, druhou pak přes 400 tisíc. Největší množství vakcín, asi 265 tisíc, se proočkovalo v Praze, naopak nejmíň v Karlovarském Kraji, kde se použilo necelých 49 tisíc vakcín.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Radim Bánovský, Kateřina Sejková TN.cz