Bulovka

Bulovka a tisíce lidí bez vody. Nemocnice musela rušit operace

Téma:

Až šest tisíc odběratelů v okolí pražské Libně se nad ránem ocitlo na suchu. Mohlo za to prasklé potrubí, které odstřihlo od přísunu pitné vody i nemocnici Na Bulovce. Odkládaly se operace, sanitky s pacienty musely zamířit jinam.

Nemocnice bez pitné vody je docela velký problém, a podle toho to také Na Bulovce vypadalo. Od půlnoci, kdy se havárie stala, musela nemocnice fungovat v nouzovém režimu.


To znamenalo například odklon sanitek s pacienty do jiných zdravotnických zařízení a prováděly se operace jen u pacientů v ohrožení života, ty ostatní se musely na doporučení hygieniků odložit.


Nouzově fungovala i ambulance. Do areálu nemocnice také najely cisterny s pitnou vodou. Během rána se podařilo nemocnici přepojit na jiný vodovodní řad a situace se začala zlepšovat, na některých odděleních jako je třeba interna už začala voda téct a postupně se přidávala další.

 


Jinak ta samotná havárie se stala v ulici Na Vartě, praskl tam řad o průměru půl metru. Celkem zůstalo bez vody skoro šest tisíc odběrných míst. Narozdíl od nemocnice bude většina z nich na suchu do večera.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Ondřej Špalek TN.cz