Omluva divákům

Pravda o výpadku TV Nova! Takhle se dostal technik do vysílání

Téma:

Během pátečního vysílání filmu Pompeje se divákům televize Nova naskytl neobvyklý pohled na modrou plochu studia. Přinášíme vám vyjádření muže, který se na obrazovce neočekávaně objevil.

Chybovat je lidské a drobná chyba se stala televizi Nova v pátek večer, kdy byl omylem přerušen film Pompeje a na obrazovku se dostal jeden z vysílacích techniků. Ten se přes noc nechtěně stal slavným a video s ním viděly tisíce lidí. Jedno je jasné – technik, který se ve vysílání objevil, chybu neudělal.

 

K výpadku a k manipulační chybě došlo při přípravě mimořádných zpráv o situaci v Turecku. Jak se to stalo?

 

"V pátek ve 23:30 jsem šel na pokyn mého nadřízeného zprovoznit studio pro mimořádné zprávy s tím, že se bude vstupovat do vysílání kvůli aktuálním událostem v Turecku. Vždy, když se vysílá z nějakého jiného místa, a to i ze studia, je nutností zkontrolovat signály, a to jak obrazový, tak samozřejmě i zvukový. Tato kontrola se provádí na odbavovacím pracovišti na střihovém pultě a kontrolních monitorech. Při této operaci došlo k chybné manipulaci technika, který odbavoval kanál Nova. Já jsem se v té době nacházel ve studiu, které je v druhé části objektu. Zvukovou zkoušku jsem provedl standardně počítáním,“ vysvětluje Čeněk Z., vedoucí směny vysílacího pracoviště.

 

 

Je tedy zřejmé, že Čeněk Z., který se nedobrovolně stal hlavní hvězdou pátečního večera, se do vysílání nedostal vlastní vinou. Divákům se za přerušení filmu ještě jednou velmi omlouváme.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nové písně, nové tváře, opět skvělá show! TV Nova chystá druhou řadu show Tvoje tvář má známý hlas

Jak se změnila moderátorská hvězda Nicol Lenertová? Ani byste ji nepoznali!

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vrl TN.cz