Politika

Pravice představila společný program. S těmito body půjde do voleb

Společná tisková konference předsedů ODS, KDU-ČSL a TOP09
Zdroj: TV Nova
Pravice představila svůj program
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 15:40
9.12. 2020 14:04
Téma:

Pravicové strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 ve středu představily společný plán, se kterým půjdou příští rok do parlamentních voleb. Strany chtějí zabránit například vystoupení České republiky z Evropské unie nebo vylidňování venkova.

Společný program, který pravice představila na středeční tiskové konferenci, obsahuje deset bodů. Hlavním motivem programu je slovo "spolu". Předseda ODS Petr Fiala řekl, že strany pracují na vzájemné spolupráci v rámci jejich společné koalice.

 

Pravice má v programu několik témat. Chce zabránit například vylidňování venkova, vystoupení České republiky z Evropské unie, oligarchizaci politiky a soudní moci či propadu vzdělání.

 

 

"Posledních šest týdnů znovu jasně ukázalo, jak moc naše země potřebuje změnu. Nám záleží na budoucnosti naší země a jsme přesvědčeni, že můžeme lidem nabídnout lepší řízení České republiky,“ řekl na tiskové konferenci Fiala.


"Nabízíme to, že chceme budovat zemi, která se opírá o respekt fungující demokracie. Chceme vybudovat zemi, která stojí pevně na našich základních hodnotách,“ řekl ke společnému programu předseda KDU-ČSL Vít Jurečka.

 

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové je důležité, aby se skutečně každý podílel na změně, která je podle jejích slov pro naši republiku důležitá.

 

Společný program trojkoalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09:

 

 

Poslanecká sněmovna ve středu řeší žádost vlády o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. V případě odsouhlasení by tak platil až do 11. ledna 2021.

 

Na prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní v Poslanecké sněmovně nepanuje shoda. Už v předchozích případech, kdy vláda v rámci druhé vlny koronaviru žádala o prodloužení, jí poslanci vyhověli jen částečně.

 

Společná tisková konference předsedů ODS, KDU-ČSL a TOP09:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz