kam na výlet co dělat

Prázdniny končí, i tak si ale užijete kopec zábavy! TIPY NA VÝLET

Zábava
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ilustrační foto
Téma:

Dožínky, závody traktorů i psů, ale také slavnosti piva nebo večerní safari. To vše si můžete užít poslední prázdninový víkend. Nechte se inspirovat tipy, jak si před začátkem školního roku užít s rodinou co nejvíc zábavy.

Kromě toho, že mnoho vesnic a měst pořádá s příchodem září tradiční rozloučení s prázdninami, nabízí obce také slavnosti dožínek, tedy díkůvzdání za úrodu s doprovodným programem. Na historické i moderní průvody zemědělských strojů a ohnivou show s koňmi láká areál Lesní Zátiší v Brništi u Jáchymova, slavit dožínky můžete ale i v pražském ekocentru Prales nebo třeba Hořovicích.

 

V Hradci Králové si pak můžete užít slavnosti královny Elišky Rejčky doprovázené rytířským kláním, v Plzni farmářské trhy, budovy v Karlových Varech se rozzáří díky Festivalu světla a na tématický program s dynamickými ukázkami lákají Lešany a Tankový den.

 

 

Pokud milujete zvířata, můžete přijít fandit na 14. Mistrovství ČR v psím sportu flyball v Praze nebo třeba obdivovat netopýry během unikátní netopýří noci v Bečově nad Teplou. Výjimečný zážitek nabízí i zoo Dvůr Králové, v rámci večerního safari se můžete projíždět mezi velkými stády zvířat!

 

 

Největší slavnosti chmele a piva v EU pak chystá královské město Žatec na 60. ročníku Dočesné. Ochutnat můžete produkty od více jak 30 pivovarů z Čech, Moravy, Německa i Japonska. Nebudou chybět ale ani kolotoče nebo vystoupení známých kapel a zpěváků.

 

Do středověku se přenesete na zámku Zbiroh, atraktivní leteckou show nabídne letiště v Hradci Králové. Veteránskou traktoriádu pořádají Tachlovice. V Třeboni proběhnou tradiční houbařské slavnosti, v Českém ráji jarmark na Malé Skále. A je toho mnohem více! Další tipy najdete zde.
 

lud TN.cz