Oblíbené destinace

U moře se výrazně ochladí. Kde si ještě užijete teplé letní počasí?

Jak se vyhnout dešti na dovolené
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Chystáte se v příštích dnech na dovolenou? Možná budete překvapeni počasím, které vás zde zastihne. Některé oblíbené turistické destinace totiž čeká výrazné ochlazení. Nejhůře na tom bude Chorvatsko, Bulharsko a Slovensko. Naopak v Egyptě nebo ve Španělsku se dočkáte tropických teplot.

Prázdniny se rychle blíží ke konci a lidé si užívají poslední dny dovolené. Většina z nich vyráží k moři, aby si užili teplé a slunečné počasí. To se však v některých destinacích zřetelně promění.

 

Chorvatsko

V Chorvatsku se bude v příštích dnech postupně ochlazovat, o víkendu teploty klesnou o 15 stupňů a přidá se déšť. Poté teploty začnou opět šplhat až na 30 °C a měly by vydržet až do začátku září. Nejnižší noční teploty 17 až 21 °C. Teplota moře se bude pohybovat kolem 26 stupňů.

 

Bulharsko

Bulharsko čeká lehčí ochlazení na 23 °C a déšť. Poslední týden v srpnu by pak měly být teploty jako na houpačce. Střídavě se budou teploty pohybovat mezi 23 až 27 stupni. Noci budou chladnější 16 až 13 °C. Teplota moře kolem 25 °C.

 

 

Slovensko

Slovensko čeká stejně jako Chorvatsko víkendové ochlazení, teploty klesnou až na 18 °C a přidá se déšť. Poté by se teploty měly zvýšit na 24 stupňů. Nejnižší noční teploty 17 až 15 °C.

 

Itálie

V Itálii se dočkáte až do poloviny září ideálních teplot na dovolenou. Nejvyšší denní teploty 25 až 32 °C. Na večery si však připravte svetry, noční teploty se budou pohybovat od 15 do 19 °C. Naopak v moři se v Itálii opravdu ohřejete, má totiž 28 °C.


Španělsko

Ke konci srpna se ve Španělsku dočkáte ještě vysokých teplot. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Ve druhé polovině září dojde k lehčímu ochlazení na 20 stupňů. Nejnižší noční teploty 20 až 14 °C. Teplota moře je zde chladnější, má pouze 20 °C.

 

Řecko

Řecko patří mezi destinace, kam se v září vyplatí ještě vyrazit. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Nejnižší noční teploty 23 až 20 stupňů. Teplota moře je ideální pro koupání, 25 až 27 stupňů.

 

Egypt

Pokud máte rádi velmi vysoké teploty, je pro vás Egypt ideální destinací pro dovolenou. Teploty se zde totiž budou dlouhodobě pohybovat od 36 do 39 °C, nejnižší noční teploty 30 až 27 °C. Neochladíte se ani v moři, to má teplotu 26 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

K moři jinak: Nejkrásnější městské pláže Evropy
Rybníky léčí srdce, moře kůži, hory astma a exotika stres

reg TN.cz