Pražská vzpoura

Pražské ANO proti Babišovi! Podpořili svoje místní vedení

Nacher, Babiš, Stuchlík
Zdroj: Profimedia
Patrik Nacher, Andrej Babiš, Petr Stuchlík.
Téma:

Pražští zastupitelé za ANO vystoupili proti kritice stranického šéfa Andreje Babiše. Ten z volebního výsledku v Praze viní pražskou organizaci a vyzývá ji k převzetí zodpovědnosti.

„Jednoznačně největší vliv má to, co jsme předvedli na magistrátu. Celkově nejsem s pražskou organizací dlouhodobě spokojen. Budeme vyžadovat, aby převzali odpovědnost za ten výsledek,“ prohlásil Babiš po oznámení výsledků komunálních voleb v Praze.


Za největší propadák přitom Babiš považuje Prahu 11, kde působí předseda krajské organizace ANO Jan Říčař. "Doufám, že bude hned rezignovat. V Praze jsme toho prostě moc neukázali. Možná jsme měli být tvrdší a je asi i moje chyba, že jsme pražskou organizaci neřešili," řekl Babiš v rozhovoru pro Pražský deník.

 


Dvanáctka nově zvolených pražských zastupitelů za ANO, kteří si do čela zvolili Patrika Nachera, ovšem vystoupila na podporu pražského vedení.


"Zastupitelský klub hnutí ANO jednomyslně přijal usnesení, ve kterém dává podporu vedení pražské organizace. Nepřijde mi ani vhodné si přes média posílat zprávy o hledání příčin toho, proč jsme v Praze dopadli tak, jak jsme dopadli," řekl Patrik Nacher. Doplnil, že Andrej Babiš s ním o situaci pražského buňky ANO ještě osobně nemluvil.

 


Svůj podpis připojil i volební lídr Petr Stuchlík. Na rozdíl od ostatních k němu neměl Babiš výhrady, naopak ocenil jeho práci. "Pana premiéra nijak nekritizuji. Naopak rozumím jeho rozpakům z minulého fungování pražské organizace, která potřebuje reformu. Podpořil jsem pouze vedeni kraje v tomto okamžiku, kdy je důležité, aby v Praze vzniklo funkční zastupitelstvo," vyjádřil se Stuchlík.

 


Stuchlík také poukázal na malý rozdíl v počtu zastupitelů mezi jednotlivými stranami. Vítězná ODS má 14 zastupitelů a trojice stran jednající o koalici na magistrátu, tedy Praha sobě, piráti a koalice TOP 09 a starostů, mají po třinácti. ANO skončilo s dvanácti mandáty.

rod TN.cz