Náboženský extremismus

Pražský imám měl dostat bratra a jeho družku k teroristům. Jde za mříže

Jan Mareš
Jan Mareš , Eva Pavelková
Publikováno 28. 2. 2020
Téma:

Městský soud v Praze poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení. Svému bratrovi a jeho družce měl pomoci odejít do Sýrie, kde se přidali k teroristické organizaci. Rozsudek není pravomocný.

Soudní řízení začalo krátce po poledni, kdy obžalovaného muže do soudní síně doprovodila eskorta ozbrojené vězeňské služby. Jen několik minut nato byl znám rozsudek. Shehadeh by si měl za účast na teroristické skupině a financování terorismu odpykat deset let za mřížemi.

 

Kromě bývalého pražského imáma rozhodl Městský soud v Praze také o vině jeho bratra Omara a jeho družky Fátimy Hudkové. Omar Shehadeh dostal trest 11 let ve vězení, Hudková šest let. Oba jsou ale v zahraničí.

 

Bývalý imám Samer Shehadeh si u výpovědi trval na svém, že se zločinu nedopustil. Přitom podle státního zástupce posílal peníze do Sýrie ve prospěch radikálních islamistů. Tvrdil, že pouze pomáhal v boji s režimem, který má na svědomí genocidu, a že je na to hrdý.

 

 

Údajně měl také v roce 2016 pomáhat svému bratrovi Omarovi a jeho družce Fátimě Hudkové dostat se do Sýrie a přidat se k teroristické skupině.

 

Celé jednání doprovázela velmi přísná bezpečnostním opatření. Rozsudek není pravomocný, jak bývalý imám, tak právník jeho bratra se proti němu odvolali.

Související témata:
TN.cz