Rady za čtvrt milionu

Pražský primátor rozčílil opozici! Hledá si už devátého poradce

Dominika Janochová
Dominika Janochová, Filip Pultar
Publikováno 12. 9. 2019
Téma:

Na hlavu pražského primátora Zdeňka Hřiba se valí lavina kritiky od zastupitelů hlavního města. Jeho strana totiž nechala zveřejnit inzerát už na devátého poradce primátora.

Strana v inzerátu požaduje filozofické ztotožnění se s pirátským programem, schopnost naučit se používat pirátské systémy a smysl pro humor.

 

Pro primátora hledá už devátého poradce. Podle Hřiba je v pořádku, že si primátor chce přivést tým, kterému důvěřuje. Více zjistíte z reportáže Dominiky Janochové, kterou najdete pod titulkem článku.

 

 

 

Hřib se ale kvůli svým poradcům stal terčem kritiky opozičních zastupitelů. Co na to říkají jeho koaliční partneři, to zjistíte v následujícím videu. Hostem Televizních novin byl totiž koaliční zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL, zvolen za Spojené síly pro Prahu).

 

 

A vzhledem k tomu, že Praha má status kraje, oslovila televize Nova také hejtmany - zajímala se, kolik mají poradců oni. V průměru je to jeden a půl na jednoho hejtmana. Více už v reportáži Královéhradeckého reportéra TV Nova Filipa Pultara.


 

Související témata:
vbo TN.cz