Pohřešovaná z Oskavy

Před deseti dny zmizela při povodni, seniorku znovu hledají policisté!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 17. 6. 2020
Téma:

Už je to deset dní, co během bleskové povodně v Oskavě na Šumpersku beze stopy zmizela čtyřiasedmdesátiletá seniorka, pod kterou se utrhl břeh rozvodněného potoka. Policisté se nicméně nevzdávají a aktuálně připravili další rozsáhlou pátrací akci.

"Od dnešní osmé hodiny ranní připravujeme rozsáhlejší pátrací akci, v rámci které se opětovně, tentokrát již za lepších klimatických podmínek, zaměříme na zhruba desetikilometrový úsek mezi Oskavou a Šumvaldem," informovala ve středu ráno policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Do složitého terénu míří pátrat po nezvěstné seniorce na pět desítek policistů. "Ti budou důsledně prohledávat nejen koryto řeky, ale také dříve těžko dostupná, zaplavená místa," vysvětlila Vybíhalová.

 

 

Hledání se účastní muži zákona nejen ze Šumperka, ale také z Olomouce a Jeseníku. "Na této akci se budou podílet také policisté z řad krajské pořádkové jednotky a kynologové se služebními psy," uzavřela mluvčí policie. Dříve po zmizelé důchodkyni pátrali bezvýsledně také potápěči.

 

Po seniorce pátral také vrtulník. Více ve videu:

 

TN.cz