Na párty byl za Araba

Před léty si začernil obličej a vzal turban, teď se kanadský premiér kaje!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 19. 9. 2019

Už za měsíc vyrazí Kanaďané k volebním urnám. Úřadující premiér Justin Trudeau by svoji pozici rád obhájil, vaz mu ovšem může zlomit osmnáct let stará fotka ze školního večírku, na níž má Trudeau začerněný obličej a na hlavě turban.

Podle kritiků je fotografie rasistická. Premiér se za své chování už omluvil. Dodal, že fotka vznikla v roce 2001 a pochází z večírku školy, kde v té době současný kanadský premiér učil.

 

Tématem párty byly pohádky tisíce a jedné noci, takže si Trudeau začernil ruce, obličej a krk, na hlavu narazil turban a předstíral, že je postava z příběhu o Aladdinovi.

 

Letitou fotografii nyní připomněl časopis Time a Trudeauovi tím pořádně zavařil. "Neměl jsem to dělat, mě jsem být prozíravější. Vážně mě to velmi mrzí," kál se politik ve středu na palubě letadla.

 

 

 

Skandál může podle CNN Trudeauovi prohrát říjnové volby, protože už teď má jeho rival, konzervativec Andrew Scheer, stejné preference jako on.

 

 

A Scheer pochopitelně nezaváhal a svého oponenta drtivě zkritizoval. "Stejně jako všichni Kanaďané, i já jsem velmi šokován a zklamán. Barvit si takhle obličej je jasné pohrdání a rasismus," má jasno Scheer, podle kterého bylo takové chování považováno za rasistické už v době, kdy fotografie vznikla.

Související témata:
TN.cz