dvojčata

Předčasný porod rodiče zaskočil! Tatínek to musel zvládnout sám

Dvojčátka
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 8. 8. 2019
Téma:

Takový porod rodiče z Brněnska v Jihomoravském kraji rozhodně nečekali. Jejich dvojčátka se totiž rozhodla na svět přijít předčasně. Tatínek se tak musel ujmout role lékaře a po telefonu s dispečerkou záchranky se mu podařilo porodit holčičku. S druhým dítětem mu už naštěstí pomohla záchranka.

"V neděli krátce po poledni zavolal na naši tísňovou linku muž z Brněnska, jehož žena začínala předčasně rodit. Celá situace byla o to závažnější, že šlo o porod dvojčat," napsala na svémfacebooku Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

 

Operátorka před příjezdem záchranky pomáhala tatínkovi s porodem. Jako první se narodila holčička. "Naštěstí byla růžová, plakala a vše se zdálo být v naprostém pořádku. Tatínek skvěle spolupracoval a byl ohromně statečný. Je to vždy nádherný pocit, když přes sluchátko zaslechnu po několika minutách úsilí dětský pláč…," popsala situaci operátorka Hana Šperková.

 

Po narození prvního miminka naštěstí dorazil na místo lékař se záchranáři. "Společně s kolegy jsme pomohli mamince porodit i druhé děvčátko, šlo to dobře a musím říct, že maminka byla šikovná a docela klidná, navzdory okolnostem. Tohle jsou hezké výjezdy," vzpomínal záchranář Ivo Klučinec.

 

 

Největším hrdinou se ale stal tatínek. Ten potvrdil záchranné službě, že jsou holčičky stále v nemocnici s maminkou a daří se jim dobře. "Ano, jsou zdravé a mají se k světu. Chtěl bych operátorce i oběma posádkám moc poděkovat," řekl vděčný tatínek.

TN.cz