Vánoční hodování

Hrozí otravy z jídla! Zásady, jak správně skladovat jídlo v ledničce

Obsah lednice. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Obsah lednice. Ilustrační foto
Téma:

O Vánocích se lednice plní zbytky jídla. Ale jak dlouho je bezpečné jídlo v lednici skladovat? Odborníci radí, jak ho správně skladovat, a také jak dlouho, abyste předešli žaludečním obtížím.

U každého jídla, které do lednice dáváte, zpravidla platí dvě zásady: Jídlo byste měli dát do ledničky co nejdříve po uvaření, ale nikdy byste do ní neměli dávat ještě horké jídlo. To totiž zvýší teplotu v chladničce a umožní bakteriím, aby se množily.

 

Standardně bývá v lednicích teplota 4 °C. Bakterie se množí při teplotách od osmi stupňů výše. Pokud horkým jídlem lednici ohřejete, zaděláváte si na problémy.

 

Mezi nejčastější zdroje otrav patří drůbeží maso. Mikrobiolog Martin Goldberg z univerzity Nottingham Trent doporučuje maso co nejrychleji zchladit. Pokud máte pečené kuře nebo krůtu, stydnutí urychlíte tím, že ho naporcujete. Když vychladne, okamžitě jej strčte do lednice. Ačkoliv většinu bakterií jste zabili při vaření, bakterie clostridum perfingens vaření přežijí a okamžitě poté, se začínají množit. Pokud maso necháváte dlouho odstát, poskytujete jim k tomu perfektní příležitost. Uvařené drůbeží maso byste stejně neměli v lednici nechávat déle než 3 až 4 dny.

 

 

Zeleninu neohrožují bakterie, ale plísně. Více náchylná je na ně zelenina s velkým obsahem cukru. Mezi tu patří třeba brambory. "Po týdnu už uvidíte, že se na nich objevuje plíseň. Objeví se na nich chloupky, nebo zelené či černé skvrny. Ale kdybyste to snědli, tak kvůli tomu neonemocníte," vysvětluje mikrobiolog Goldberg.

 

Zárodky plísní zabijete opětovným ohřevem alespoň na 60 °C, ale ohřívejte ji jen jednou. I tak byste měli zeleninu sníst nejpozději po týdnu.

 

 

Pokud jste pořádali větší oslavu, zřejmě vám zbyly párečky či vařená šunka. U obou je zásadní, jak dlouho jste je nechali ležet při pokojové teplotě. Šunce prospívá to, že obsahuje hodně soli, která z ní vytáhne vodu. Pokud ji zabalíte do fólie, aby zůstala svěží, vydrží vám v ledničce i týden. Vařené a zchlazené párky byste měli sníst do tří dnů.

 

Co byste v ledničce neměli mít nikdy po vypršení expirace, jsou měkké sýry a paštiky. Zvlášť, pokud jste je měli několik hodin v bytě při pokojové teplotě. Takové potraviny jsou hrozbou především pro těhotné ženy, starší a pro lidi se špatnou imunitou. Ti by něco takového vůbec neměli konzumovat.

 

Všechny milovníky sladkého ale potěší, že zkáze nepodléhá čokoláda. "Je v ní málo vody, takže tam nemůže nic vyrůst," dodává doktor Goldberg. "Po čase sice už nebude tak dobrá kvůli oxidaci, ale to není nic, co by vám ublížilo."

 

Související témata:
vbo TN.cz