Vlna veder

Předpověď do konce prázdnin: Tropických teplot si ještě užijeme!

Teplé počasí
Zdroj: Getty Images, MetDesk
Čekají nás znovu tropické teploty
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 21. 8. 2019
Téma:

Ve zbytku srpna budou v Evropě nadprůměrné teploty. Školáci se tak mohou těšit, že si posledních týdnů prázdnin užijí do sytosti. Třicítky by se měly podle předpovědi vrátit i do Česka. Se začátkem září přijde ochlazení a déšť.

Pokud jste se radovali, že je tropické počasí za námi, budete zklamaní. Podle předpovědi meteorologů zasáhne Evropu na začátku příštího týdne vlna veder. Ve Španělsku, Francii, ale také v Německu či Velké Británii by mohly teploty dosáhnout až 35 stupňů.

 

"Zbytek srpna bude ve velké části Evropy mnohem teplejší, než je obvyklé. Teploty budou znovu stoupat v souvislosti s výškovou tlakovou níží, která se tento týden tvoří," uvedli odborníci z webu Severe Weather Europe, který se zabývá počasím v Evropě.

 

 

Třicítku by měly překročit také teploty v Česku. Nejtepleji by mělo být příští týden ve středu, kdy meteorologové očekávají 27 až 32 stupňů. Vysoké teploty vydrží až do konce srpna, kdy k nám dorazí ochlazení a trvalejší déšť.

 

 

Děti se tak vrátí do školy za plačtivého počasí. Teploty na začátku září klesnou na 20 až 24 stupňů a k přeháňkám a dešti se přidají také bouřky, které by ale neměly být silné. Na to, zda v září (a jestli vůbec) do Česka dorazí babí léto, si ale budeme muset ještě počkat.

TN.cz