Měsíční předpověď

Předpověď na měsíc: Čeká nás ochlazení a déšť. Sucho se však vrátí

Dubnové počasí - 3
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
2.5. 2020 7:31
Téma:

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na následující čtyři týdny slibuje mírné ochlazení. Pršet by mělo jen průměrně a nad ránem se mohou objevit mrazíky. Oteplení by mělo přijít v druhém týdnu, slibují meteorologové.

Aktuálně je před námi spíše chladnější týden. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 až 0 °C a hrozí, že se po ránu objeví i přízemní mrazíky. Odpolední teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů.

 

"Tlaková níže bude postupovat ze Severního moře dále k východu a kolem ní k nám bude proudit vlhčí a chladnější vzduch od západu až severozápadu. Současně se od severozápadu rozšíří do střední Evropy výběžek tlakové výše a po jeho okraji k nám bude přechodně proudit chladný vzduch od severu," slibuje ČHMÚ.

 

Čeká nás skoro jasné až polojasné počasí, přes den přechodně až oblačno a ojedinělé přeháňky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 6 až 1 °C, místy je třeba počítat s přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty zpočátku nepřesáhnou 13 až 17 °C, postupně vyšplhají až na 18 až 22 °C.

 

 

Druhý týden přinese pozvolné oteplení. Až do konce května se budou teploty pohybovat kolem dlouhodobého normálu a budou střídavě kolísat. Průměrné noční teploty se budou pohybovat kolem 7 °C, průměrné denní pak kolem 21 °C.

 

Ačkoli meteorologové očekávají místy srážky, sucho bude nadále přetrvávat. Na konci května by měl být úhrn srážek nejvyšší, celkově však bude období do konce května srážkově průměrné až podprůměrné.

 

Na konci měsíce odborníci očekávají průměrné noční teploty mezi 7 až 10 °C. Přes den se pak rtuť teploměru vyšplhá až na 23 °C.

TN.cz